مدیر عامل باشگاه ورزشی شهرداری کاشان : هدف اصلی باشگاه شهرداری کاشان بومی سازی تیم ها است مدیر عامل باشگاه ورزشی شهرداری کاشان گفت: هدف اصلی باشگاه شهرداری کاشان بومی سازی تیم ها است.
 ۱۳۹۶ يکشنبه ۳۱ ارديبهشت ساعت 0 و 0 دقیقه

ه گزارش مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری کاشان، احمد شاه بالایی در مورد قابلیت ها و پتانسیل ورزش کاشان اظهار کرد: ورزش کاشان در سه رشته حرفه ای هندبال، بسکتبال و فوتبال استعداد های زیادی دارد، در رشته بسکتبال 6 یا هفت اکادمی وجود دارد که آموزش از سنین پنج سالگی تا نوجوانی صورت می گیرد و در رشته هندبال  مدارس و هیئت هندبال وظیفه استعداد یابی را بر عهده دارند.

مدیر عامل باشگاه ورزشی شهرداری کاشان بیان کرد:  پتانسل شهر کاشان به لحاظ سرمایه گذاری فوق العاده است، مقطعی توزین الکتریک از بسکتبال و باریج اسانس از والیبال حمایت می کردند اما علی رغم نگاه باز این دو مجموعه با توجه به نامهربانی هایی که با آن روبرو شدند خود را از صحنه ورزش جدا ساختند.

به گفته وی شرایط حال حاضر ورزش کاشان به صورتی است که اگر شهرداری خود را از صحنه ورزش کنار بکشد رسما هیچ ورزشی  به شکل قهرمانی در کاشان وجود نخواهد شد.

شاه بالایی با بیان اینکه بومی سازی ورزش موجب پیشرفت شهر در زمینه های مختلف می شود، تصریح کرد: هدف اصلی باشگاه شهرداری کاشان بومی سازی تیم ها است و در لیگی که گذشت در تیم بسکتبال چهار بازیکن بومی از هشت بازیکن، در فوتبال هشت بازیکن از 22بازیکن، در هندبال 7بازیکن از15بازیکن و در والیبال بانوان تمام بازیکنان بومی بودند.

مدیر عامل باشگاه ورزشی شهرداری کاشان گفت: فعالیت های بسیاری برای بومی سازی صورت گرفته است، به عنوان مثال در رشته هندبال سرمربی کلاس های مربی گری و آموزش مربیان بومی و استعداد یابی در سنین پایین را در دستور کار خود قرار داده اند.

وی در خصوص مقام کسب شده توسط تیم بسکتبال در لیگ بیان کرد: با توجه به هدفِ تیم و میزان اعتباری که برای آن هزینه شده به نظر می رسد تیم بسکتبال مفید  و مطلوب عمل کرده است.

شاه بالایی افزود: یک مزیت مهم برای تیم های بسکتبال ورود بازیکنان خارجی است که به تیم ها انگیزه می دهد موفق تر عمل کنند، تیم شهرداری کاشان نیز با جذب یک یا دو بازیکن می توانست بنیه اش را قوی تر کند و متمرکز تر به بازی ها بپردازد.

مدیر عامل باشگاه ورزشی شهرداری کاشان در ادامه بیان کرد: برای تیم های سه گانه ورزشی کمتر از چهار میلیارد تومان اعتبار صرف شده است، که نشان می دهد با هزینه ای اندک می توان ورزش قهرمانی را در یک شهر رواج داد، کما اینکه امسال شاهد قهرمانی هندبال کاشان در لیگ برتر بودیم.

وی با اشاره به بهسازی سالن ورزشی هفت مهر گفت:350میلیون تومان هزینه پارکت سالن هفت مهر شد تا در این سالن به صورت اختصاصی تیم های شهرداری کاشان به بازی بپردازند.

شاه بالایی با توجه به رقابت های فوتبال و حساسیت مسابقات حضور تماشاچیان در ورزشگاه را مکفی ندانست  و بیان کرد: استقبال تماشاچیان از فوتبال چنگی به دل نمیزند و اگر از حمایت بیشتر تماشاچیان برخوردار بودیم چه بسا به رقابت های لیگ دسته یک راه می یافتیم.

وی  بُعد مسافت - با وجود وسایل نقلیه رایگان - فرهنگ مردم و عدم استقبال آنان از ورزش بومی و حرفه ای، عدم تبلیغات مناسب، نوپا بودن و ناشناخته بودن تیم را از علل اصلی عدم استقبال تماشاچیان فوتبال در ورزشگاه امیرکبیر برشمرد.    

مدیر عامل باشگاه ورزشی شهرداری کاشان خاطرنشان کرد: وسیله ایاب و ذهاب رایگان، تغذیه در ورزشگاه و راه هایی از قبیل ارتباط با اموزش و پرورش، قرعه کشی و اهدای جوایز، تبلیغات محیطی مناسب، ایجاد انگیزه در جوانان فوتبال دوست و طرح های تشویقی می تواند در جذب تماشاگر به ورزشگاه مفید و موثر باشد.

شاه بالایی افزود: ایجاد چارت سازمانی برای تیم های ورزشی و تبلیغات گسترده و فرهنگ سازی در زمینه ورود تماشاچیان به ورزشگاه ها باعث پیشرفت و سازمانی شدن تیم های شهرداری و توسعه ورزش قهرمانی در سطح کاشان خواهد شد.

وی تاکید کرد: برای به نتیجه رسیدن و بارور شدن ورزش کاشان غیر از شهرداری باید بقیه ارگان ها نیز ورود کنند و با حمایت مالی سرمایه گذاران و همدلی مسولان و مردم است که ورزش کاشان پیشرفت خواهد کرد.